Rok Ohnivého Kohouta 28. ledna 2017

Rok Ohnivého Kohouta začíná podle čínského kalendáře dne 28. ledna 2017 a končí 15. února 2018. Tomuto roku bude vládnout pilný, precizní, přičinlivý a zvědavý Ohnivý Kohout, který vystřídá turbulentní a pro mnohé náročný rok Ohnivé Opice. Ohnivý Kohout patří v čínském horoskopu mezi rozvážné, nekonfliktní, dobrosrdečné, ale i silně egoistické, rovněž však odvážné znamení. V porovnání s předchozím rokem přinese Yinový oheň pro tento rok zklidnění.

Úspěchy budou sklízet ti, kteří budou uznávat základní zásady Ohnivého Kohouta, tedy držet se pracovitosti, trpělivosti, rodinných hodnot, pořádkumilovnosti a prvotřídních výkonů a také osvědčených a praktických cest k úspěchu spíše, než riskantních podniků a záměrů. Přitom Ohnivý Kohout přináší klid v oblasti soukromých vazeb, dobrodružství, objevování a překonávání nových výzev.

Během šedesáti let se pětkrát opakuje rok zvířete podle pořadí ve zvěrokruhu. Tento dvanáctiletý cyklus se dále kombinuje s pětiletým cyklem, kdy se střídají elementy (kov, voda, dřevo, oheň, země) a s dvouletým cyklem, kdy se střídá princip Yin a Yang.